Hakkımızda

image

Hakkımızda

   Derneğimiz 16.06.2004 tarihinde Yoksullara Hizmet Derneği adı ile kurulmuştur. 25.05.2005 tarihinde yapılan tüzük değişikliği ile ismi Kastamonu Gıda Bankası Yoksullara Hizmet Derneği ismi ile Gıda Bankacılığı yönetmeliği onayını alarak yoksullara hizmete 15 yıldır devam etmektedir.

    500 yetim, dul ve fakir aileye gıda yardımı yapılmaktadır. Derneğimizin faaliyetleri hayırsever âl-i cenab vatandaşlarımızın bağış ve yardımları ile bu ailelere yardıma devam edilmektedir.   

    Biz;
    Yaratılanı Yaradan'dan ötürü sevmeyi İslam'ın HAYIRDA YARIŞIN emrini kendine düstur edinmiş, ıssız dağ ortasında kanadı kırık bir kuştan, şehrin göbeğindeki yetime kadar uzanan geniş bir yelpaze de yardımı müesseseleştirmiş ecdadın torunları olarak, insanımızın yüreğindeki iyilik, merhamet ve şefkat deniziyle yangınları söndürmeyi hedef almış, bedenlerin, yüreklerin ve gönüllerin hayırda yarış için buluştuğu gönüllü bir SİVİL TOPLUM KURULUŞUYUZ.

    Felsefemiz; 
    İnsanlaeı tembelliğe, asalak bir hayata sürükleyen dilenciliğe karşı; gerçek ihtiyaç sahibi ile istismarcıyı birbirinden ayırarak, hem kendine hem de başkalarına faydalı insanlar ortaya çıkarmaktır.
     Sağ elin verdiğini sol elin bilmeyeceği bir incelikle, muhtaç insanımızın onurunu korumaktır. Bu nedenle felsefemiz: FAKİRLİĞİN OLMADIĞI BİR KASTAMONU İNŞAA ETMEKTİR.

Yoksullara uzanan bir el'de SİZ olun!

logo
Kastamonu Gıda Bankası Yoksullara Hizmet Derneği

Cebrail Mahallesi Simsar Sokak Şaşmaz İş Merkezi No:12/3 Kastamonu

Son Haberler

Bülten

Sayaç : 29432